ویژگی های واش بتن مرغوب

ویژگی های واش بتن مرغوب

یک واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

در بازار انواع واش بتن وجود دارد که اگر نحوه تشخیص نوع مرغوب آن را ندانید، نمی توانید به راحتی جنس باکیفیت را انتخاب کنید. در این مقاله درباره اینکه یک واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟ می خوانیم. نکات این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا افراد سودجو نتوانند جنس بی کیفیت را به شما بفروشند.

تاثیر مصالح واش بتن روی کیفیت محصول

خرید واش بتن مرغوب
تاثیر مصالح واش بتن روی کیفیت محصول

اینکه در واش بتن از چه مصالحی استفاده شده است و مرغوبیت آن چقدر است و روش استفاده از آن به چه صورت می باشد، در کیفیت واش بتن اثر دارد.

از مهم ترین متریال در ساخت واش بتن، سنگدانه های واش بتن است. اگر از سنگدانه های باکیفیت در ساخت واش بتن استفاده شود، محصول نهایی مرغوب و باکیفیت خواهد بود. برای اینکه بدانیم یک واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟ باید درباره نوع سنگدانه های ان و درجه کیفیت آن دانست.

استفاده از سنگدانه های استاندارد و صادراتی و مرغوب، چون سنگدانه های سفید صادراتی و سنگ قرمز و لیمویی در ساخت یک واش بتن مرغوب توصیه می شود.

استفاده از سنگدانه های نامرغوب در واش بتن

اگر از سنگدانه های نامرغوب و درجه چندم در واش بتن استفاده شود، اگر آهک این سنگدانه ها زیاد باشد، بتن مشکل دار تولید می شود. اما از سنگدانه هایی که اهک ندارند، استفاده شود، کیفیت بتن بالاتر می شود. استفاده از سنگدانه های نامرغوب و بی کیفیت باعث می شود که خیلی زود سنگدانه ها از بتن خارج شود.

ساخت بتن با سنگدانه های نامرغوب ارزان تر است. برخی از کارگاه ها از این سنگدانه ها استفاده می کنند تا محصول ارزانتر تولید کنند و در نتیجه سود بیشتری داشته باشند. برای همین در خرید یک واش بتن مرغوب باید از فروشگاه ها و مراکز معتبر تهیه شود.

پودر سنگ و سیمان در واش بتن

پودر سنگ در واش بتن
پودر سنگ و سیمان در واش بتن

از موارد مهم دیگر که در ویژگی یک واش بتن مرغوب بررسی می شود، عدم استفاده از پودر سنگ است. وجود پودر سنگ در بتن، اصلا مقاومتی ایجاد نخواهد کرد و آن چیزی که یاعث ایجاد مقاومت در بتن می شود، وجود سیمان است. استفاده از پودر سنگ به جای سیمان در ساخت بتن، فقط باعث می شود که از نظر اقتصادی ارزان تر تمام شود اما کیفیت بتن کم تر شده و عیار بتن کاهش پیدا می کند. قیمت سیمان 4 برابر قیمت پودر سنگ است و برخی کارگاه ها برای توجیه اقتصادی از پودر سنگ استفاده می کنند.

استفاده از پودر سنگ در واش بتن

موارد مهم در ساخت واش بتن
استفاده از پودر سنگ در واش بتن

واش بتنی که با پودر سنگ شاخته شده است، عیار پایینی است. وقتی عیار بتن پایین باشد، کیفیت بتن کم تر است و مقاومت کم تری دارد. بتن نامرغوبی که با پودر سنگدانه ساخته شده است، در هوای سرد و منفی صفر، استحکام نداشته و سنگ دانه از بتن خارج می شود. اگر از بتن نامرغوب در ساخت جاده ها استفاده شود با گذر ماشین از روی آن، سنگدانه خارج شده و محصول زیر چرخ های ماشین خرد خواهد شد.

روش تشخیص واش بتن باکیفیت

 • واش بتن کفپوشی است که با پایه بتنی ساخته شده است. اگر مصالح باکیفیت و مرغوبی در ساخت و تولید واش بتن استفاده شود، مقاومت سایشی و خمشی آن بیشتر خواهد شد. واش بتن مرغوب پس از شکسته شدن، سنگ و سیمانش از هم جدا نمی شود و همگن خواهد بود. با برش عرضی در محصول، باید سنگدانه ها در تمام عرض محصول خیلی منظم وجود داشته باشند.
 • در برش عرضی واش بتن باکیفیت و مرغوب، قطعه های هوا وجود ندارد و سطح آن کاملا یکنواخت است.
 • دقت داشته باشید ابعاد واش بتن استاندارد بوده و گوشه های قطعه باید 90 درجه باشد.

بررسی ابعاد واش بتن

ابعاد واش بتن با توجه به شرکت و کارگاهی که ان را تولید می کند، می تواند متفاوت باشد. واش بتن، معمولا با ضخامت 4 تا 4/5 سانتی متر و سطح رویه برجسته ساخته می شود. واش بتن در اندازه های متنوعی ساخته می شود. اندازه های 30در 30 و 50 در 50 و 60 در 30 از این محصوول تولید می شود که بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد و رنگ های واش بتن می تواند متنوع و متفاوت باشد. بر اساس فضا و سلیقه انتخاب می شود.

بررسی کاربرد واش بتن

از واش بتن در محوطه های عمومی و خارجی بیشتر استفاده می شود. در حیاط و رمپ و پارکینگ و محوطه بین بلوک ها از این محصول استفاده می شود. در راهروهای روبسته می توان از یک واش بتن مرغوب استفاده کرد و کاربرد دارد. با توجه به منطقه اقلیمی و جغرافیایی از واش بتن استفاده می شود. می توان واش بتن را با دیگر مصالح به صورت ترکیبی استفاده کرد و چیدمان زیبا و جذابی را ایجاد نمود.

مزیت استفاده از واش بتن

 • واش بتن از ارزانترین کفپوش هایی است که با متریال بتن ساخته شده است. دکوراتیو و بسیار زیبا است.
 • واش بتن ها سه بعدی هستند و رنگ بندی ان ها طبیعی و زیبا است.
 • دارای سطحی ناصاف است و لغزنده نیست.
 • دارای عمر طولانی و ماندگاری بالایی است. و نگهداری اسان و راحتی دارد.
 • دارای طیف رنگی متنوع و نامحدودی است.
 • در برابر باران و سرما بسیار مقاومت خوبی دارد.
 • اجرای راحت و اسان دارد.
در نهایت اینکه

در این مقاله درباره اینکه یک واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟ صحبت شد. درباره کایربرد و مزیت استفاده از این محصول خواندیم که البته نوع مرغوب ان باید تهیه شود تا عملکرد خوبی از ان شاهد باشیم. همچنین شما می توانید برای سفارش واش بتن، ابر روان کننده بتن و… از محصولات کلینیک بتن دیدن نماید.

سوالات متداول یک واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

 1. چرا از سیمان در واش بتن استفاده می شود؟
  برای ایجاد مقاومت بیشتر و استحکام بیشتر در ساخت واش بتن از سیمان استفاده می شود.
 2. معایب استفاد از سنگدانه در تولید بتن چیست؟
  سنگدانه باعث کاهش مقاومت بتن می شود و عیار ان را پایین می آورد.
 3. ویژگی واش بتن درجه یک چیست؟
  تراکم همگن و یکنواخت در سنگدانه ها از ویژگی اصلی واش بتن باکیفیت است. باید دارای مقاومت فشاری بالا باشد و از سیمان پرتلند با عیار بالا و خوب در ساخت آن استفاده شود.
به این صفحه امتیاز دهید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخصص کلینیک بتن آریا


 • روان کننده های بتن
 • فوق روان کننده بتن
 • ابر روان کننده بتن
 • نوار واتر استاپ
 • نوار واتراستاپ
 • هیدروفیلی
 • نوار واتراستاپ پی وی سی
 • گروت منبسط شونده
 • گروتg2
 • روان کننده های بتن در کرمان

پروژه ها


ترمیم بتن دیوار برشی
کاشت میلگرد شیب کف استخر کرمان
کاشت بولت در بتن کرمان
ترمیم و آب بندی مخزن کرمان
اجرای استخر ورزشی در کرمان
کاشت میلگرد ستون کرمان

اطلاعات ما


با ما تماس بگیرید